«

Sivas Valisi Şimşek depremde görev yaptığı Doğanşehir’de


Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü nedeniyle koordinatör vali olarak görev yaptığı Malatya’nın Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. Vali Şimşek, depremlerden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu ve vatandaşlarla bir araya geldi….

featured

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, asrın felaketinin birinci yıl dönümünde koordinatör vali olarak görev yaptığı Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. Vali Şimşek, ilk olarak depremde hayatını kaybedenlerin mezarına karanfil bırakarak dua okudu.

DEPREM KONUTLARINI İNCELEDİ

Vali Şimşek, TOKİ tarafından yapımı devam eden 1776 konutun inşaat alanından incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek, tamamlanan 349 konutun hak sahiplerine hayırlı olmasını diledi.

LOKMA İKRAM ETTİ

Vali Şimşek, Doğanşehir temasları kapsamında Sivas Belediyesi tarafından yaptırılan Sivas Çarşısı’nı ziyaret etti. Miraç Kandili nedeniyle esnafa lokma ikramında bulunan Vali Şimşek, iş yerlerini de gezerek hayırlı işler temennisinde bulundu.

ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Vali Yılmaz Şimşek, Doğanşehir ilçesinde bulunan konteyner kentleri de ziyaret etti. Konteynerleri gezerek depremzedelerin Miraç Kandilleri’ni tebrik eden Vali Şimşek, çocuklarla da yakından ilgilendi.

Sivas Valisi Şimşek depremde görev yaptığı Doğanşehir’de