«

Suriyeliler Türk TIR’larını taşladı, resmi araçları tahrip ettiFırat Kalkanı operasyon bölgesinde Suriyeliler Türklere ait tır ve resmi araçlara zarar verdi. Görüntülerde bazı tırlar ateşe verilirken Türk askeri taşa tutuldu.

featured


Suriyeliler Türk TIR’larını taşladı, resmi araçları tahrip etti

Ankara-BHA

Dün akşam Kayseri’de  Suriye uyruklu bir şahsın küçük çocuğu taciz etmesi üzerine halk sokaklara dökülmüş, halk Suriyelilere ait iş yeri ve araçları yakarak tepki göstermişti. Olayların büyümesinin polis müdahale edip durumu kontrol altına almıştı.

 

Fırat Kalkanı harekat bölgesinde Suriyeliler Kayseri’de gerçekleşen olaylara tepki olarak Türklere ait TIR’lara ve resmi araçlara taş aktararak zarar vermeye çalıştı. Olaylarda siyah resmi plakası olan bir araç kullanılamaz hale getirildi. O sırada video kaydına yansıyan kişilerin Suriyeli saldırganları ikna etmeye çalıştığı görüldü.

Fırat Kalkanı ile Türkiye’nin kontrol altına aldığı bölgelerde yer alan bazı devlet kuruluşlarına giren saldırgan Suriyeliler Türk bayrağını indirerek Özgür Suriye Ordusu bayrağı açtı. Saldırganlar Azez ve El-Bab kentlerinde PTT binalarına girerek Türk çalışanları zor kullanarak çıkardı.

Suriye’de bulunan Mare Emniyet Müdürlüğü’ndeki Türk bayrağı indirildi.

Suriyeliler Türk TIR’larını taşladı, resmi araçları tahrip etti