«

Tarım personeline narkotik eğitim


Tarım personeline narkotik eğitim

ARDAHAN-BHA

“İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu İle Mücadele Uygulama Politikası” kapsamında yerel yönetimlerinin uyuşturucu ile mücadeleye katılımının sağlanması amacıyla Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde verilen eğitime kurum personelleri eksiksiz katıldı. Eğitimde özellikle, uyuşturucunun zararları ve uyuşturucu ile mücadele de farkındalık konuları uzman polisler tarafından anlatıldı.

Ardahan Emniyet Müdürlüğü’nün Narkotik timleri sahada yaptığı çalışmalarda zehir tacirlerine göz açtırmazken, İçişleri Bakanlığı uyuşturucu ile mücadele uygulama politikası kapsamında Narko-Rehber eğitimi ile toplumun diğer kesimlerini de sürece dâhil etmeye başladı.

Bu kapsamda Ardahan’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli personel verdikleri eğitimde, “uyuşturucu maddeler ve özellikleri, madde bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler, madde bağımlıları, sokak satıcıları nasıl tanınır ve madde kullananlar da gözlenebilecek hareketler ve bağımlılık yapıcı maddelerin insan vücuduna etkileri ” başlıkları altında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.