«

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Yeni Yıl Mesajı


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İSTANBUL-BHA

Başkan Büyükekşi’nin mesajı şöyle:

“Hepimizin ortak değeri olan Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonumuzun 100. kuruluş yıldönümünü kutladığımız 2023 yılından yeni yüzyıla ilk adımlarımızı atıyoruz. Geride bıraktığımız yılda A Milli Erkek Takımımızın tarihte ilk kez grubunu lider tamamlayarak 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmasıyla, A Milli Kadın Takımımızın 6’da 6 yaparak gol yemeden C Liginden B Ligi’ne yükselmesiyle ve ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında destek verdiğimiz Down Sendromlu Futsal Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonu olmasıyla büyük gurur yaşadık.

Yine tarihte ilk kez, daha önce 5 kez aday olduğumuz, ancak bir türlü kısmet olmayan Dünyanın en büyük organizasyonlarından Avrupa Futbol Şampiyonası’nın 2032 yılındaki ev sahipliğine İtalya ile birlikte seçilmemizin onurunu yaşadık.

100. yılımızı bu başarılarla taçlandırırken, geleceğe de güvenle bakıyoruz.

Dünyanın önde gelen stadyumlarına, spor ve konaklama tesislerine, yetenekli genç bir nüfusa sahip ülkemizin; nice büyük spor organizasyonlara ev sahipliği yapacağı ve bu dev şampiyonalara sürekli katılarak elde edeceğimiz başarılarla göğsümüzü kabartacağı nice mutlulukları hep birlikte yaşamayı hedefliyoruz. 2024 yılında Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak A Milli Takımımız başta olmak üzere, Kadın Milli Futbol Takımımıza ve tüm milli takımlarımıza başarılar diliyorum.

Avrupa kupalarında mücadele eden kulüplerimize ülke puanımıza sağladıkları katkı için teşekkür ediyor, bu kulvarda devam eden temsilcilerimiz için sonu kupayla bitecek bir yıl olmasını arzu ediyorum. Bizlere unutulmaz başarılar kazandıran tüm takım ve sporcularımızı yürekten kutluyorum.

Türk Futbol Ailesinin tüm değerli fertlerinin, kurum ve kuruluşlarının, kulüplerinin sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi gururlandıracak başarılara imza atacağımız 2024 yılının ülkemize ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini diliyorum.