«

Turhal Belediye Başkanı Ural’dan Kurban Pazarına ziyaret


Turhal Belediye Başkanı Ural’dan Kurban Pazarına ziyaret

Küçük ve büyükbaş hayvanların satışı yapan yetiştiricilerle ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Ural, Belediye olarak Kurban Bayramının huzurlu bir şekilde geçmesi için yapılması gereken her şeyin

yapıldığını belirtti.

Turhal Belediyesi, kurban pazarı yerinde kurbanlıkların temiz ve hijyenik şartlarda alıcıya ulaşması için kurban pazarında gerekli önemleri aldı.

Pazara giren hayvanların kontrolleri veteriner hekimler tarafından yapılıyor, temizlik işleri müdürlüğü ekipleri tarafından ise gerekli ilaçlama işlemleri belirli aralıklarla yapılıyor.

3 Farklı Nokta Kesim Yeri Olarak Düzenlendi

Vatandaşların dini vecibelerini sağlık şartlarına uygun bir şekilde yerine getirebilmeleri için Turhal’ın 3 farklı yerinde kesim alanları oluşturuldu.

Varvara Mahallesi Kemer Sokak, Müftü Mahallesi Beyza Sokak ve Boyacılar Mahallesi Derya Sokak’ta oluşturulan alanlarda kurban kesimi yapılabilecek.

Belirlenen kesim yerleri bayram sürecinde çevre ve toplum sağlığına olumsuz etkiler oluşturmaması için dezenfekte edilecek.

Kesim noktaları hakkında açıklama yapan Turhal Belediye Başkanı M.Erdem Ural Kurban Bayramının huzurlu bir şekilde geçmesi için her türlü önemli aldıklarını belirterek’’ Turhallı hemşehrilerimizin bayramı huzurlu bir şekilde geçirmeleri için belediye olarak tüm önemleri aldık. Vatandaşlarımızdan ricamız, belirlediğimiz 3 kesim noktası haricinde kesim yapmamaları.” dedi.

Hizmet İçin Bayram Sürecinde de Sahadayız

Bayram sürecinde belediye olarak sahada olacaklarını belirten Başkan Ural, ‘’ Fen İşleri, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüklerimiz olarak bayram boyunca sahada vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. Ayrıca Halk Masamız aracılığı ile yine acil durumlar için hazır olacağız. Şimdiden Tüm Turhallıların mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Allah nice bayramlara ulaşmayı nasip etsin.’’ dedi.