«

Türk Eğitim Derneği’nde 96’ıncı yıl coşkusu


Türk Eğitim Derneği 96’ıncı Kuruluş Yıldönümü heyecanını coşkuyla kutluyor. Türk Eğitim Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Türk Eğitim Derneği, 96 yıl önce bugün, 31 Ocak 1928’de Mustafa Kemal Atatürk’ün yönlendirmesiyle Türk Maarif Cemiyeti adıyla kuruldu. Meşalemizi gururla taşımaya ve eğitimde fırsat eşitliği için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. 96. yılımız kutlu olsun” denildi.

PEHLİVANLIOĞLU, TED’İ 100’ÜNCÜ YILA TAŞIYOR

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanlıoğlu’nun öncülüğünde eğitim faaliyetlerini sürdüren kurum, Türkçe ve yabancı dilde eğitim veren okullar kurmak ve öğrencilerin barınmalarını sağlamak amacıyla yurtlar açmak, Okullarında yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirmek, Maddi imkânı yeterli olmayan başarılı çocuklara ülke genelinde burslar vererek eğitimlerine devam etme olanağı tanımak,  Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyelere taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmak, Araştırma projeleri ile eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri üzerine toplumu bilinçlendirmek, Türk eğitim politikasının oluşturulmasında söz sahibi olmak misyonu üstleniyor.

Seçkin bir sivil toplum örgütü olarak Türk Eğitim Derneği, eğitim alanında sivil inisiyatifin etkinleştirilmesini, okul öncesinden yüksek öğretime kadar tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmalarını ülke çapında ve uluslararası düzeyde sürdürmeyi, uygarlık değerlerini koruma ve geliştirme çabasında etkin rol oynamayı hedefleyen çağdaş ve ilerici bir vizyona sahip olması ile biliniyor.