«

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Kavşağında Feci Kaza


İlk yapılanma projesinde köprülü kavşak yapılması beklenen OSB kavşağı masraflardan kaçınmak için basit bir döner kavşak halinde yapıldı.

 

Gerçekleşen kaza da neyse ki can kaybı yaşanmadı. Olayda devrilen kamyonun şoförü olayı yaralı olarak atlattı.

Olay esnasında seçim kampanyaları esasında çalışma yürüten Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım bizzat olaya şahit oldu. Kaza anını çekime aldı, konuşma yaptı ve sosyal medya hesabından yayınladı.

Yalım; “Geçtiğimiz yıl hizmete açılan Organize Sanayi Bölgesi OSB Kavşağı’nda az önce gözümüzün önünde bir kırkayak diye tabir edilen kamyon devrildi. Aracı kullanan kişi yaralandı. Buradan   T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Abdulkadir Uraloğlu’na sesleniyorum. Bu bölgede daha fazla can ve mal kaybı yaşanmadan burada olması gereken köprülü kavşağı yerine en kısa sürede yapın.

Daha fazla insanın canı yanmasın, ölümlü kaza olduğu taktirde bu canları kimse yerine getiremez. Bu kavşak hatalıdır ve eksiktir. Derhal köprülü kavşak yapılmalıdır! İnsanların canları ve malları sizin için bu kadar mı değersizdir “ifadelerini kullandı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan şoförün sağlık durumu iyi olduğu tedbir amaçlı hastanede tutulduğu yetkililer tarafından belirtildi.