«

Yavaş, Demokrat Dernekleri Federasyonu üyeleriyle buluştu


Yavaş, Demokrat Dernekleri Federasyonu üyeleriyle buluştu

ANKARA- BHA

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

Yavaş, Ankara Kent Konseyinin organize ettiği ‘Sivil Toplum Buluşmaları’ kapsamında Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi.

“Kendi paramızı harcamayacağımız bir yere sizin paranızı harcamayacağız”

Konuşmasında ortak akıl vurgusu yapan Mansur Yavaş, “Seçimlerde hep ‘En büyük projeniz nedir?’ diye soruyorlar. Kenti ortak akıl ile idare edeceğiz. Kendi başımıza karar vermeyeceğiz. Çünkü harcadığımız para kendimizin değil. Kendi paramızı harcamayacağımız bir yerde sizin paranızı harcamayacağız. Yatırımlar, gerekli işler, acil neyse onlara öncelik vereceğiz. Çılgın projelerle işimiz yok demiştik” dedi.

“Yine aynı şekilde şeffaf bir şekilde yöneteceğiz”

Göreve geldikten sonra köylerde su ve kanalizasyon gibi son derece önemli sorunların olduğunu belirten Yavaş, “En acil, su gibi, ulaşım gibi, insanca ihtiyaçlardan işe başladık. Yaptığımız her şeyin bedelini örneğin kavşakların bedelini mutlaka bildirdik. Ayrıca hesap verme adına tüm harcamaları kuruşuna kadar belirttik. Önümüzdeki yılın bütçesini size sorarak sizlerin ihtiyacı doğrultusunda yapıyoruz, harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

“En az eski dönem kadar kavşak ve asfalt döktük. Eski dönemde yani yirmi beş yılda yapılan kadar yeşil alan yaptık” diyen Yavaş, şöyle devam etti:

“İnşallah kente çok daha fazla hizmetler yapacağız. Ama şuna emin olun. Yine aynı şekilde şeffaf ve sadece ve sadece ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet ederek inşallah önümüzdeki beş yılı tamamlayacağız.”