«

Yeşil ve Mutlu, Armutçukta yeni madencilerle bir araya geldi


Yeşil ve Mutlu, Armutçukta yeni madencilerle bir araya geldi

8 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette GMİS Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan, şube yönetim kurulu ile Amelebirliği yöneticileri hazır bulundu.

TTK’da istihdam edilecek 2 bin pano ayak üretim işçisi gruplar halinde işbaşı yapıyor.

 Yeni madenciler, işbaşı yaptıkları müesseselerde yeraltındaki mesaileri öncesi yapacakları çalışmalar, malzemelerin kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda eğitim alıyor.

TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde işbaşı yapan ve eğitimleri süren yeni madencileri ziyaret eden GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “Genel Maden İşçileri Sendikası, maden ve MTA işçileri, aileleri, emeklileriyle birlikte büyük bir aileyiz. Sizler de ailemizin üyeleri oldunuz. Ailemize hoş geldiniz.

Değerli arkadaşlarım, sizler TTK’ya işbaşı yaptınız ve eğitimlerinizi alıyorsunuz.

Biz madenciler için eğitim ve eğitimin içinde de iş sağlığı ve güvenliği bilinci çok önemli.

Sizler yeraltında çalışacak üretime katkı vereceksiniz. Ancak unutmayın ki kömür çıkar, bizim için öncelikli olan iş sağlığı ve güvenliğidir. Bizler için iş sağlığı ve güvenliğinin eksiksiz sağlandığı şartlarda üretmek olmazsa olmaz önceliğimizdir.

Burada alacağınız eğitimleri can kulağı ile dinleyin ve çalışma hayatınızda mutlaka uygulayın.

Biz Genel Maden İşçileri Sendikası olarak her zaman yanınızdayız.

Hayırlı olsun. Hepinize kazasız-belasız bir çalışma hayatı diliyorum” dedi.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ise eğitimlerin ve iş sağlığı ve güvenliğinin çok önemli olduğunu belirterek, “Aramıza, ailemize yeni katılan tüm madenci kardeşlerimize hayırlı olsun.

Genel Maden İşçileri Sendikası gibi şanlı bir tarihe sahip bir ailenin üyesi olarak bundan sonraki mücadelelerde sendikanızın göstereceği istikamette her türlü mücadeleye hazır olmalısınız. Bundan böyle meslektaşız. Sizlere verilen eğitimler çok önemli. Yeraltında nasıl davranmanız gerektiği, maske ve solunum cihazlarının kullanımı ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli eğitimler alacaksınız. Bu verilen eğitimleri iyi öğrenip yeraltında harfiyen uygulamanız çok önemli. Amirlerinizin, şeflerinizin uyarı ve tecrübelerinden yararlanın” dedi.