«

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final Kura Çekimi Yapıldı


Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final Kura Çekimi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

BHA-SPOR

Orhan Saka Konferans Salonu’nda yapılan törene Türkiye Futbol Federasyonu 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari İşler ve 1. Lig’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, Genel Sekreter Taner Senseven, Temsilciler Kurulu Başkanı Gökhan Özsavaş ile kulüp temsilcileri katıldı.

TFF 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can tarafından gerçekleştirilen kura çekimine, TFF Lig Yönetimi Direktörü Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın eşlik etti.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final müsabakaları tek maç eleme usulüne göre 27, 28 ve 29 Şubat tarihlerinde oynanacak. Çift maç usulüne göre oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final müsabakalarının tarihleri ise daha sonra açıklanacak.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final eşleşmeleri şöyle:

Yalçın Orhan: “Çeyrek finale gelene kadar başarıyla mücadele eden kulüplerimizi tebrik ediyorum”

TFF 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari İşler ve 1. Lig’den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, tören öncesi yaptığı açılış konuşmasında, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Finali’ne yükselen kulüplerimizin değerli temsilcileri ve basın mensupları, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ve Yarı Final Kura Çekimi’ne hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Kupanın yayıncı kuruluşu Turkuvaz Medya kanallarından kura çekimini izleyen vatandaşlarımızı da sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası’nın, barındırdığı değerlerle Türk futboluna renk katan bir turnuva olduğunun altını çizen Yalçın Orhan, “Alt liglerden üst liglere kadar tüm Türkiye’den takımlarımızın birbirleriyle mücadele ettiği, futbol kalitesinin ve seyir zevkinin üst seviyelere çıktığı Ziraat Türkiye Kupası, Türk futbolunun en önemli markalarından birisi. Binlerce taraftarın tribünlerde, milyonlarca vatandaşımızın da A Spor aracılığıyla ekranların başında takip ettiği Ziraat Türkiye Kupası’nda 2023-2024 sezonunda final turlarına gelmiş bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final müsabakalarında boy gösterecek olan tüm takımlara başarı dileklerini ileten Yalçın Orhan, “2024 çeyrek finaline gelene kadar başarıyla mücadele eden Tümosan Konyaspor, MKE Ankaragücü, VavaCars Fatih Karagümrük, Rams Başakşehir, Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray kulüplerimizi tebrik ediyor, bundan sonraki turlarda da başarılar diliyor, sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Volkan Can: “Son 8’e kalan takımlarımıza başarı diliyorum”

Kura çekiminin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan TFF 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can ise, “Tüm kulüplerimize buraya geldikleri için teşekkür ediyoruz. Son 8’e kalan takımlarımıza başarı diliyorum. İnşallah kazasız belasız güzel bir turnuva olur. Ayrıca burada Turkuvaz Medya Grubu’na teşekkür etmek istiyorum. Çünkü kar kış demeden, en alt ligden en üst lige kadar bütün takımlarımızın yanında oldu. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum.” yorumunu yaptı.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final Kura Çekim Töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.