«

Zonguldak’ın düşmandan kurtuluşunun 103. yılı kutlandıZonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yılı münasebetiyle kentte törenler düzenlendi. Törene Vali Osman Hacıbektaşoğlu da katıldı.

featured


Zonguldak’ın düşmandan kurtuluşunun 103. yılı kutlandı

“Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. yıl dönümü ve Uzun Mehmet’i Anma Günü” etkinlikleri düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Karadeniz Ereğli Bölge Komutanı Niyazi Uğur, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, madenciler ve vatandaşların katılımıyla şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Sergi ziyaret edildi

Bu anlamlı günün programı kapsamında, Zonguldak Belediyesince hazırlanan ve şehrin zengin tarihini gözler önüne seren resim sergisi ziyaret edildi. Sergide, Zonguldak’ın tarihî anlarını, kültürel mirasını ve değişimini yansıtan birbirinden değerli fotoğraflar yer aldı.

“Bizler için büyük bir onur”

Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra TCG Kilimli Gemisi’nde gazi, şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi. Vali Hacıbektaşoğlu, TCG Kilimli Gemisi mürettebatı ve misafirlerle yapılan sohbetlerde, Zonguldak’ın kurtuluş mücadelesinin tarihi önemi üzerine konuşarak, bu özel günün anlam ve önemini bir kez daha vurguladı. Vali Hacıbektaşoğlu, “Vatanımız için büyük fedakârlık gösteren kahramanlarımızın anısını yaşatmak ve onların aileleriyle birlikte olmak bizler için büyük bir onurdur. Gazilerimiz ve şehit ailelerimiz, milletimizin en büyük onur ve gurur kaynağıdır” diye konuştu.

Zonguldak’ın düşmandan kurtuluşunun 103. yılı kutlandı